o Sympóziu

Mix obsahov, foriem, atmosfér a predovšetkým ľudí. Sympózium.

Zaujíma ťa, čo je nové v SLSK, svetovom skautingu alebo aj mimo našej skautskej bubliny? Chceš vedieť ako využiť všetko, čo ťa skauting naučil v profesnom živote? Od toho je tu Sympózium!

Dostal ťa minulý ročník Sympózia rovnako ako nás, alebo si zvedavý, čím sa pokúsime prekonať vysoko nastavenú latku minulých ročníkov tentokrát?

Určite vieš, že aj tento rok sa snažíme ti ponúknuť všetky najhorúcejšie a najzaujímavejšie témy, ktoré sme objavili vo vodách skautských aj neskautských.

Na začiatku bol pocit. Pocit potreby vytvorenia priestoru pre zdieľanie myšlienok, nápadov a skúseností, ktoré súvisia so skautingom ale nutne nemusia. A tak sa zrodilo Sympózium. Kombinácia TedX-u, skautskej víkendovky, hollywoodskej show, ľudových motívov a kaviarenskej pohody. Nejeden rover či vodca sa usmeje pri spomienke na Sympo. Každý rok povzbudení spätnou väzbou a motivovaní potrebou vytvárať takýto netradičný koncept, sa ženieme a snažíme tento kolos ešte o kúsok zlepšiť.

Robíme to pre všetkých. Pre tých ktorí sú zapálení skautingom ale aj pre obyčajných neskautských smrteľníkov. Pre tých motivovaných aktívnych vodcov ale aj roverov, ktorí študujú mimo svojich zborov a nemajú priestor pre sebarealizáciu. Sympózium je pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo nové, stretnúť zaujímavých ľudí alebo len vypnúť na nenáročnej víkendovke. Pre tých ktorí chcú inšpirovať alebo chcú byť inšpirovaní.

Priprav sa na nálož zaujímavých spíkrov a diskusií, netradičné prostredie, nových ľudí a nekonečné množstvo podnetov. A samozrejme na dobrý čaj, pelendrek a možno aj kávu ;). Nájde sa miesto pre všetko – od vážnych diskusií po neformálne debaty, stolné hry či aktivity na rozhýbanie tela. Nezaháľaj a priprav sa na ďalšie Sympózium!

Pre média

Sympózium je vzdelávacie podujatie organizované pod záštitou Slovenského skautingu. Cieľom podujatia je formou konferencie inšpirovať a prepojiť dospelých dobrovoľníkov a lídrov organizácie s odborníkmi z praxe. Sympózium ponúka bohatý výber prednáškových blokov a workshopov (starostlivosť o dobrovoľníkov, efektívne riadenie tímu, fundraising, PR a i.), priestor pre diskusie, spoločenský program a možnosť vzájomnej inšpirácie.

Slovenský skauting nie je len jedna z najväčších a najaktívnejších organizácii pre deti a mládež na Slovensku, je to
– všestranný rozvoj osobnosti
– dobrodružstvo, priateľstvo a plnenie si snov
– možnosť zdolávať osobné výzvy, vyniknúť a zažiť pocit úspechu